Agregator treści #8: Czy da się zarobić na koncercie? Dziwna, abstrakcyjna animacja, grafiki Jean Jullien oraz garść innych linków

Dla znudzonych weekendem – kilka miejsc w sieci, które warto odwiedzić. Byłoby wcześniej, ale skręcałem komodę, znacie to: nie mogę Ci pomóc, bo skręcam komodę. Już znacie. O czym dziś? Chciałbym byście zerknęli w zbiór artykułów pod numerem jeden, które traktują o trasach koncertowych i zarabianiu (lub stracie) na nich. A słowa te przelewane są na e-papier przez samych zainteresowanych – artystów.

 • Zaczęło się od artykuły, w którym członkowie Pomplamoose przedstawili dokładne wyliczenia ostatniej trasy koncertowej. Wyszło, że są około 10 tysięcy dolarów w plecy. Wywołało to dyskusję w branży muzycznej – a przynajmniej w niektórych jej rejonach (tych bardziej hispsterksich – indie, jak kto woli), głos zabrał Tomas Barfod z WhoMadeWho, które, jak powszechnie wiadomo, uwielbiam. I na koniec jeszcze artykuł, w którym autor twierdzi, że to dobrze, że stracili na trasie 🙂

 • Teraz chwila przyjemnej rozrywki, a przyjemnej bo wymagającej. Grafiki od Jean Jullien (koniecznie kliknijcie w ten link, nie bądźcie leniwymi bułami – grafiki są świetne). Tu także film o autorze.

 • Animacja – ta z tytuły dziwna, trochę abstrakcyjna, ale z ładną kreską. Czasami obsceniczna, o czym? Trzeba obejrzeć, myślę, że liczba interpretacji będzie równa liczbie oglądających, dla mnie to jest o upadku obyczajowym społeczeństwa.

 • Bardzo ciekawy artykuł o eksperymentowaniu na dzieciach. A bardziej szczegółowo: ojciec wprowadza syna w świat gier komputerowych w porządku chronologicznym, zaczynając od klasyków takich, jak pac-man, etc.

  This approach to widely surveying classic games clearly had an impact on him, and influenced the games that he likes now.

  Like seemingly every kid his age, he loves Minecraft. No surprises there.

  But he also loves brutally difficult games that challenge gamers 2–3 times his age, and he’s frighteningly good at them. His favorites usually borrow characteristics from roguelikes: procedurally-generated levels, permanent death, no save points.

 • Tym razem delikatny przerywnik. Polish Christmas guide. Niespodzianka na końcu.

To by było na tyle, zapraszam też do innych części agregatora (linki poniżej), jeśli jeszcze ich nie widziałeś/aś. Miłego dnia!

disc-disk-music-player-317

 

opalczynski

Siła. Masa. Piękno. Tak to się kończy, gdy mam napisać coś o sobie. Nie lubię. Po pierwsze - w momencie pisania staje się już nieaktualne. Po drugie - jak nie wyjść na buca? - niejako chwaląc się swoimi wyczynami. Podam zatem fakty. Magister inżynier. Ale to prawie żadne osiągnięcie. Zawodowo programista. Prywatnie mąż i ojciec. Bloger. W wolnym czasie dbam o to miejsce w sieci, czytam książki i pogrywam na gitarze. A, zapomniałbym - nie mam telewizora - dlatego też nie piszę o wspaniałych produkcjach polsatu.

 

Dodaj komentarz